6 ~ 11 Yaş Çocuklar İçin Eğlenceli Müzik Eğitim Aktiviteleri

Eki 1, 2022 Blog

6 ~ 11 Yaş Çocuklar İçin Eğlenceli Müzik Eğitim Aktiviteleri

 Timoteos | Christina E. R.


Çocuklar bedenlerini ve zihinlerini müzikle ilişkilendirdiklerinde koordinasyonlarını, dengelerini, konsantrasyonlarını ve bilişsel yeteneklerini geliştirebilirler. İşte çocuklarınıza müzik öğrenirken eğlenmelerine yardımcı olacak bazı eğlenceli müzikal aktiviteler.

1. Paraşüt Oyunu

Küçük bir battaniye veya örtü kullanarak çocukların tüm köşelerden tutmasını sağlayınız. Küçük topları yukarı ve aşağı kaldırarak müziğin ritmini takip edin. Bu, çocuklara farklı şarkıların (nazik / yumuşak, yavaş, tempo, hızlı vb.) dinamiklerini hissetmelerini ve anlamalarını öğretmeye yardımcı olur.

2.Ritim Oyunu

Hızlı bir şarkı çalın ve şarkı durana kadar ve herkes donana kadar bir daire içinde koşun. Bir tef veya çıngırak da kullanılabilir. Bu, çocukların bedenlerini müzikle birlikte hareket ettirme, beyindeki motor mekanizmayı geliştirme ve kulağın tonal gelişimine yardımcı olur.

Link: Ritim Oyunu Videolu Örnek

3. Tempo Oyunu

Bir çocuk ilahisi veya şarkısı açın. Arka planda daha bas olan tempo seslerini fark edin. Davul, zil , bas gitar vb. Sesler. Bu sesleri takip ederek çocuk ile tam tersi yönde el çakışması yaparak ritimleri yakalamayı deneyin. Başarısız oldukça tekrar baştan yapın.

4. Bardaklarla Müzik Yapma Oyunu

İki bardağı enstrüman gibi kullanarak, belir bir şarkıyı takip edebilirsiniz veya kendiniz basit bir şarkı yazarak bardaklarınızla bu şarkıyı çalabilirsiniz, çalıyormuş gibi ritimleri, tempoları takip ederek ton kaçırmadan çocuklarınızla büyük enstrümanlar öncesi pratikler yapabilirsiniz.

Link : Bardaklarla Müzik Yap Videolu Örnek

ve unutmayın, bu oyunları oynarken mükemmel bir şekilde yapmaktan endişe etmeyin.
En önemli şey eğlenmektir! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »