Sessizlikte Seni Beklerken

May 30, 2022 Blog

Sessizlikte Seni Beklerken

Timoteos | Christina E. R.


Sessizliğin neredeyse imkansız olduğu aşırı uyarılmış bir dünyada yaşıyoruz. Trafiğin sesi, konuşan insanlar, hayvanlar ve hatta teknoloji sürekli bizi bombalıyor. Kaostan kaçmak için birçok insan, özellikle Ergenler ve gençler, müzik dinleyerek “bağlanarak” ve çevrelerindeki dünyadan kaçamaya çalışır. Bununla ilgili sorun tam olarak şu ki, etrafımızdaki dünyayla bağlantımız kopuyor ve adeta bir uyuşturucu gibi müzik aracılığıyla “kaçıyoruz”. Genç neslin çoğu, dünyanın seslerini duymaktan aciz kaldı.

Bağımlılığın basit bir tanımı, “bir şeyi tekrar tekrar yapmak, kullanmak veya zevk almak için güçlü bir eğilimdir. İnsanlar herhangi bir maddeye veya duruma bağımlı hale geldiğinde bu bir bağımlılık haline gelir. Kesinlikle müzik, stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olmak için kullanılabilir. Ancak dikkatli olmazsak, sağlıksız bir başa çıkma mekanizması haline gelebilir. Müzik git gide günü ayakta geçirmek için kullandığımız koltuk değneği haline geliyor. Çoğu zaman onları kendi düşüncelerimizden ve hatta Tanrı’nın sesinden kaçınmak için kullanırız.

“Why then can one desire too much of a good thing?”

William Shakespeare

Bunun yerine, dinlenmenin veya rahatlamanın daha sağlıklı bir yolu sessizce oturmayı öğrenmektir. Aslında, İsa Mesihi takip eden bir kardeş rahatça anlayacaktır ki sessiz kalmayı öğrenmek Tanrı ile olan ilişkimizi daha da güçlendirecektir.

Mezmurlar 37 : 7 “Rabbin önünde sakin ol ve onu sabırla bekle”

Bağlantıyı sağlıklı bir şekilde sağlamak için zaman ayırdığımızda aslında kendimiz için özel bir etkinlik yapmış oluyoruz. Bizi yaratan ile bire bir vakit geçirmek tüm yaşantınıza olumlu yansıyacaktır.

 ama nasıl? Doğada bir yürüyüş veya sessiz bir oda, tok bir karın ve sadece Tanrı’ya aç bir yürek ile kendinize biraz zaman ayırın, tüm “sesleri” kapatın ve sessizce oturmayı öğrenin. Günde sadece birkaç dakika bile önemli bir etkiye sahip olabilir.

Esenlikler…
2 Comments
    1. Teşekkürler Havva hanım. Eğitsel yazılarımızı / makalelerimizi takip ederek, Ailenizi ve hizmetinizi daha da çok geliştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »